Nové stránky jsou www.dostihovaskola.cz.
Další kolo přijímacího řízení pro školní rok 2013/2014 do těchto oborů vzdělávání :
Jezdec a chovatel koní se zaměřením na dostihový sport, denní studium,
Chovatelství se zaměřením na dostihový sport, denní studium,
Vzdělávací kurz specializovaný na problematiku sportovních koní - vzhledem k nízkému počtu přihlášených uchazečů a obtížím při organizaci vyučování po povodni se kurz ve školním roce 2013/2014 neuskuteční.
Podrobné informace zde.
Vzhledem k uvolnění studijních míst přijímá Střední škola dostihového sportu a jezdectví na základě rozdílových zkoušek žáky do vyšších ročníků oboru vzdělání "Jezdec a chovatel koní se zaměřením na dostihový sport" a oboru vzdělání "Chovatelství se zaměřením na dostihový sport".
Informace k popovodňové situaci - Aktualizace 14. 7. 2013 22:30
Občanské sdružení Hippospol vyzývá všechny své členy a další případné dárce k zasílání finančních příspěvků na účet 1940613389/0800 ČS a.s., které budou použity při likvidaci následků povodní ve Střední škole dostihového sportu a jezdectví a k následnému novému vybavení školy. Do zprávy pro příjemce uveďte, prosím, Povodeň 2013 + své jméno. Všem děkujeme.
Děkujeme všem za finanční příspěveky, první jsem získali od Via Solaris a Skokového poháru ČP (foto z předání). Děkujeme všem dobrovolníkům, kteří nám dosud pomáhali. Děkujeme za mediální podporu fitmin.cz Do Chuchle už se vrátili první koně - školní, dostihovy-svet.cz Ohlasy k povodni 2013 – Soňa Froňková.
AKTUALITY
 • koně jsou ve školních stájích, budova školy je vyklizena, vyčerpán sklep, odstraněna fasáda a izolace, otloukáme zdivo, máme částečně elektřinu, telefony - Fotografie 23. 6.
 • Od pondělí 24. 6. 2013 začíná prázdninová praxe žáků podle před povodní stanoveného rozpisu. Ubytování je ve 2. patře domova mládeže SŠDSaJ, stravování je zajištěno dovážením hotových jídel z Radotína a vydáváním v budově školy.
 • Na pedagogické poradě byli jmenováni žáci, kteří nemají uzavřenou klasifikaci. Tito níže uvedení žáci se spojí s třídní učitelkou, která jim sdělí termíny možných doklasifikací. Doklasifikace je možná do 28. 6., poté po individuální dohodě s vyučujícím. Srpnové termíny doklasifikací a opravných zkoušek budou žákům, resp. zákonným zástupcům sděleny písemně během prvních 14 dnů v červenci.
 • 1A - Doležalová (ČJ, DŘ), Somrová (DŘ, ŽJ), Lukešová (PrVz), Hamalová (DŘ), Tesařová (DŘ), Stuchlíková (Čj, ZSV, Tv, VK, ChZ, TJ, DŘ, ŽJ - třídní učitelka KSnizkova@sou-chuchle.cz
 • 2A - Koutníková (Čj, Tv), Bubnová (DŘ), Límová (DŘ), Milošová (DŘ) - třídní učitelka PKrizova@sou-chuchle.cz
 • 1C - Buriánková (Pxe), Kamarýtová (Pxe) - třídní učitelka APokrajacova@sou-chuchle.cz
 • 2C - Krupková (Čj, D, M, Pxe, J), Vosáhlová (D, Pxe, J), Dobrovolná (M), Pokorná (M, Pxe, J), Novotná (Pxe, J), Rücklová (Pxe) - třídní učitelka IMiskovska@sou-chuchle.cz
 • 3C - Hons (Čj, Aj, On, SaZ, Vet, Eko, Pxe, ChK, J), Langerová (Čj, Pxe, J, Vet), Šimánková (Čj, Vet, Pxe, J), Lačňáková (M, Pxe), Repková (Pxe), Schulhofová (Čj, On, Tv, KaPr, ChZv, Vet, Pxe, J) - KHasmanova@sou-chuchle.cz
 • 4C - Mrázková (Pxe), Jiříčková (Pxe) - třídní učitelka KVitkova@sou-chuchle.cz
 • OZNÁMENÍ
 • žákům I. A, II. A, I. C, II. C a III. C bylo z rozhodnutí ředitelky školy po dohodě se zřizovatelem vzhledem k povodňovým škodám na budově školy uděleno mimořádné volno, tj. teoretické vyučování v tomto školním roce již nebude probíhat
 • prázdninové služby zůstávají v platnosti podle rozpisu
 • možnost případné doklasifikace je po dohodě s jednotlivými vyučujícími do konce června, poté až cca posledních 14 dní v srpnu, kontakt na jednotlivé vyučující získáte přes třídní učitelku

 • Jak jsme postupně informovali o povodni. Fotografie z 15. 6. J. Zágler 8. 6. , 6. 6. , 5. 6. , 4. 6. , 3. 6. .
  Výsledky přijímacího řízení oboru:
  Jezdec a chovatel koní se zaměřením na dostihový sport denní studium (41-53-H/02) - 2. kolo - 31. 5. 2013
  Chovatelství se zaměřením na dostihový sport denní studium (41-43-M/02) - 2. kolo - 31. 5. 2013
  Přijatí uchazeči zašlete prosím zápisový lístek obratem.
  Maturity 2013

  Fotogalerie

  Fotogalerie

  Fotogalerie

  Mezinárodní střetnutí žáků v Bratislavě
  19. 5. se v Bratislavě - Petržalce uskutečnilo Mezinárodní střetnutí žáků o pohár předsedy Nitranského samosprávného kraje. Na startovní listině byli žáci a žákyně z Irska, Maďarska, Slovenska a Česka. V dostihu na 1700 metrů, na vnějším oválu starohájského závodiště startovalo 10 koní. Favority byli Woodlark a maďarský žák Péter Libertényi, Francias Balle a naše žákyně Marie Trnková a Luminátor se slovenským žákem Adamem Eliášem. Krátce po startu sedlo svého koně Rebbellia Yell opustila Hanka Krůtová, takže celou trať dostihu absolvovalo nakonec 9 koní. Vítězem se stal lehce o 1 a 1/4 délky Luminator s Adamem Eliášem, pro kterého to bylo druhé vítězství v kariéře, na pěkném druhém místě doběhla Delight My Fire s chuchelskou žákyní Michaelou Musialovou, třetí Cold Player se slovenskou žákyní Evou Habajovou, čtvrtý Midalgo s irským zástupcem Filipem Donovanem, pátá Francais Balle s další chuchelskou žákyní Marií Trnkovou. Dále cílem proběhli Woodlark (Péter Libertényi), Pabena (Nikollet Popovics), Romana (Zoja Galbáčová) a Gayirin (Lenka Bázlerová). Po dostihu převzali nejúspěšnější žáci čestné ceny, které předala Ing. Helena Psotová, ředitelka úřadu Nitranského samosprávného kraje. Pro všechny žáky byla účast v tomto dostihu cennou zkušeností. Na podobné střetnutí se můžeme těšit 9. 6. ve Velké Chuchli a v 8. 9. v Maďarsku.

  Fotogalerie

  Maturitní ples 2013
  První maturitní ples třídy čtyřletého oboru se konal dne 31.1.2013 od 19:00 v hotelu Belvedere.
  My jako žáci 4.C , jsme se rozhodli co se týče maturitního plesu bez jakékoli podpory, jít na vlastní pěst a zorganizovat ples úplně sami. Ze začátku byly velké obavy, co se týče financí, ale nakonec se nám všem velice vydařil. Ve chvílích byl ples kvůli zmatené organizaci velmi hektický např. jak to bude s nástupem, s půlnočním překvapením aj. Nakonec jsme ty to malé nedostatky vyřešili mávnutím rukou a úsměvem (mimochodem výborné řešení).
  Živá kapela s úchvatnou zpěvačkou nás doprovázela celý večer a přes přestávky kapely, jsme měli obsluhu hudebního zařízení. Program večera byl velice pestrý. Byl doprovázen profesionálními tanečníky, zábavnými chvilkami moderátorů a také vystoupení teamu roztleskávačů. Catering byl zařízen v podobě bohaté nabídky nápojů a rychlého občerstvení. Rodina, učitelé, přátelé a ostatní hosté v počtu kolem 300 se velmi dobře bavili. Učitelé měli před touto událostí menší obavy, jak náš ples bude vypadat, ale obavy byly zažehnány. Celý učitelský sbor si skvěle užil tento večer a moc nás za ně chválil. I naše třída nikdy nezapomene na tento úchvatný den, velice nás to stmelilo. Doufáme, že nebudeme na této škole v dalších ročnících jediní komu se tato událost takto povede.
  Poděkování: Paní Heláskové a Renátě Heláskové za pomoc s organizací sálu a dalších věcí. Anně-Marii Katzové za zařízení celého večerního programu. Jitce Švárové za ilustraci našich lístků. A také nesmíme zapomenout na ostatní účastníky večera za vytvoření tak překrásné atmosféry

  Fotogalerie

  Juniorský maraton
  Dne 25.4.2013 se naše škola zůčastnila kvalifikace na Volkswagen Marathon Praque 2013, nejprestižnějšího maratonu ve střední Evropě, který se pyšní zlatou známkou kvality IAAF (Mezinárodní asociace atletických federací). Naši školu reprezentovalo 10 běžců, kdy každý běžel štafetovým způsobem vzdálenost 4,2 km, tedy celkem absolvoval náš tým 42 km.
  Naši štafetu rozběhla Marie Piterková 2.A, jediná dívka mezi 49 muži na prvním úseku, která dokázala i v ryze mužské konkurenci ukázat mnohým soupeřům záda. Druhý úsek zdolal s úsměvem na tváři v pěkném čase Jiří Henych 2.A, do třetího úseku vyběhla Veronika Sochůrková 1.C podporovaná naším fanklubem a rodinou, čtvrtý úsek i v zdrcujícím žáru v pohodě absolovala Anna Perlíková 3.C a pátý úsek statečně vybojovala Jana Holmanová 1.C, naše umístění v šestém úseku výborně obhajovala Magdaléna Mašková 3.C, sedmým úsekem proplachtila Lucie Malátová 3.C, za ní výborně běžela Gabriela Zívalová 1.A, která na trati stačila rozdávat úsměvy fotografům a podobně na tom byla i Barbora Bertóková 1.A, poslední úsek zdolal do slova tryskem Lukáš Vladyka 1.C, který podal obdivuhodný výkon.
  Všem účastníkům děkujeme za krásný sportovní zážitek, škola naše reprezentanty obdarovala tričky a klíčenkami, každý ze závodníků rovněž obdržel tričko a drobné dárečky od pořadatelů.
  Rovněž děkujeme doprovodnému týmu, který poskytl výbornou psychickou podporu a staral se našim borcům o zázemí.
  Kvalifikační kola se konala v celé ČR a celkově se 17. ročníku zúčastnilo rekordních 178 škol a z toho se našeho pražského kola účastnilo 50 škol. Postupový klíč byl neúprosný, do finále postoupilo 10 týmů z celé České republiky a bohužel se náš tým CHOVATELŮ A JEZDCŮ do finále neprobojoval. Tak snad příště.

  Fotogalerie

  TERMÍNY KONZULTACÍ PRO DÁLKOVÉ STUDIUM VE ŠKOLNÍM ROCE 2012/2013
  pro obory Trenérství dostihových a sportovních koní (41-43-L/507) , Trenérství dostihových a sportovních koní (41-43-L/52) a Jezdec a chovatel koní se zaměřením na dostihový sport (41-53-H/02) jsou stanoveny takto.
  První dostih žáků v roce 2013
  Prvním dostihem seriálu žákovských dostihů Hippospol Cup, nad kterým převzala záštitu radní hlavního města Prahy JUDr. Helena Chudomelová, byla 5. května Cena Střední školy dostihového sportu a jezdectví, handicap na 1400 metrů. Na startovní listině se sešlo 7 koní v sedle se zkušenými žáky a také se dvěma žákyněmi, pro které byl tento dostih premiérou. Největšími favority byli čtyřletí Monty Jack (Martin Laube) a Adéla (Michal Mach). Na měkké dráze se favorit Monty Jack prosadil a Martin Laube získal letošní první vítězství, po boji druhá doběhla brněnská vítězka Clasa Cafe s Radkem Manem, třetí místo získal silným finišem zástupce stáje Hippospol Velká Chuchle sedmiletý bělouš Lav, s nejnižší hmotností v poli - 48 kg. V sedle byla debutující žákyně druhého ročníku denního studia Tereza Justová. Čtvrtý doběhl Lafranco s Kateřinou Hlubučkovou, pátý Valmont s Markétou Pátkovou, šestá další favoritka Adéla s Michalem Machem a sedmá školní Aceria s debutující Evou Melovou.
  Majitel - Equus Caroli, trenér - Jiří Michal a první tři umístění jezdci - Martin Laube, Radek Man a Tereza Justová obdrželi poháry, sošky a věcné ceny, které jim budou tento den připomínat. Majitelům a trenérům děkujeme za poskytnutí koní do dostihu žáků.

  Fotogalerie

  Liga zemědělských škol
  25. 4. 2013 jsme se vypravili do krásného areálu Vasury Kolesa na Ligu zemědělských škol. V úvodní soutěži v předvedení koně naši školu reprezentovala Andrea Somrová s koněm Czardas Prince a Žofie Dobošová s koněm Tribiany. Na travnatém kolbišti jsme měli zástupce v soutěži č.1 parkur ZM – soutěž o nejlepší styl jezdce. Byl jím Tribiany s Anetou Peštovou, kteří získali žlutou stužku za 1. místo. Dalším zástupcem byl Czardas Prince s Andreou Somrovou, která měla bohužel pád. Její výkon byl z velké části ovlivněn nervozitou a horkým počasím. V soutěži č.3 parkur Z s následným rozeskakováním startoval desátý v pořadí opět Czardas Prince s Andreou Somrovou. S malinkou mejistotou předvedla výkon, za který získala 8 trestných bodů. Jedenáctým startujícím byl Tribiany, tentokrát měl v sedle Barboru Němcovou. Tato dvojice parkur překonala bez chyby a dostala se do následného rozeskakování s osmi překážkami, které bylo opět bez chyby a znamenalo 9. místo z přibližně čtyřicítky startujících. Naše jezdkyně při tomto klání získaly další zkušenosti i pěkný výsledek.
  Blahopřejeme a přejeme hodně štěstí v dalších soutěžích.

  Fotogalerie

  Dostihy žáků 2013
  Začátek dostihové sezóny se v letošním roce pro nepříznivé počasí posunul. Vedle koní se přes letošní dlouhou zimu připravují na dostihovou sezónu i žáci naší školy. K získání licence musí žáci prokázat mimo jiné jezdecké dovednosti, znalost dostihového řádu a splnit testy fyzické zdatnosti. Neméně důležitá je nízká hmotnost, s kterou dnes mnoho mladých lidí bojuje.
  Nejúspěšnější žáci budou vstupovat do sezóny 2013 - Martin Laube s 31 vítězstvími a zkušenostmi z rovinových i překážkových dostihů. Michal Mach s 25 vítězstvími, Pavlína Filipová s 17 vítězstvími, nadějná Marie Trnková, disponující nízkou hmotností s jedním vítězstvím. Tito preferují rovinové dostihy. Pro porovnání jezdeckých dovedností s ostatními žáky a k poskytnutí příležitosti v dostizích nastupující jezdecké generaci je každoročně pořádána série žákovských dostihů. Naplánovány jsou na tyto dny: 5. 5. Praha - Velká Chuchle, 19. 5. 1x mezinárodní - Bratislava, 9. 6. 2x mezinárodní a 15. 9. a 29. 9. a 27.10. vše Praha - Velká Chuchle-


  Jaro s koňmi
  Naše škola se pravidelně kařdý rok zúčastňuje výstav Jaro s koňmi v březnu nebo Kůň v září stejně jako v roce 2013. Žáci školy jsou seznamováni s novinkami v oblasti jezdeckého a dostihového sportu také prostřednictvím výstav. Fotogalerie
  Zimní úspěchy našich absolventů
  Sezóna u nás ještě nezačala, absolventi naší školy však vítězí nebo sbírají umístění na zahraničních dostihových drahách.
  Dvojnásobný španělský šampión Václav Janáček dále vítězí v Madridu a ve Francii. Jednačtyřicetiletý bratislavský rodák Jozef Bojko vyhrává v dostizích na zamrzlém jezeře v St. Moritz. S koněm Russian Tango obhájil roli favorita v 74.ročníku Velké ceny St. Moritz na 2000 metrů.
  Dvojnásobný německý šampión Filip Minařík sbírá triumfy ve Francii. V St.Moritz byl druhý. V překážkových dostizích v Itálii - Pise dvakrát zvítězil Josef Váňa mladší s koňmi trénovanými svým otcem Elmal a Intil I Win. Zvítězil také v překážkové španělské premiéře na závodišti La Zarzeula.
  Pozadu nezůstává dvojnásobný vítěz Velké pardubické Josef Bartoš, který také vítězí v Italských překážkových dostizích. Na závodišti Cagnes-sur-Mer absolvovala svou francouzskou premiéru žokejka Vendula Korečková. S klisnou Wanillcou obsadila v dostihu žen těsné druhé místo.
  Umístění z Lyonu si přivezl Petr Foret.
  V Americe sbírá umístění Eliška Kubinová.

  Jozef Bojko

  Kurz v Newmarketu
  Část přípravy na své budoucí povolání absolvovaly tři žákyně naší školy na kurzu v kolébce dostihového sportu v Anglii. Od 14. 1. do 19. 1. 2013 byl připraven program pro deset žáků v British Racing school v Newmarketu. Sedm žáků bylo z Polska, ČR reprezentovala Lenka Bázlerová a Marie Trnková z III. A, z II. A byla vyslána Michaela Musialová. Výuka probíhala v angličtině a polštině. Její součástí byla vedle každodenního tréninku v sedle včetně tzv. rychlé práce, jízda na simulátorech, přednáška o minimalizaci nebezpečí při pádech, kdy si v praktické části mohl každý účastník vyzkoušet simulátor, který slouží k nácviku bezpečných pádů. Nutriční specialistka účastníkům kurzu vysvětlila zásady zdravého stravování, udržování nízké hmotnosti a také rizika rychlého úbytku kilogramů. Zajímavá a přínosná byla přednáška Kevina Hunta, fyzioterapeuta, který spolupracuje s vrcholovými sportovci a předními žokeji. Zde si účastníci vyzkoušeli cviky na zpevnění a protažení svalů. Nedílnou součástí byl trénink rovnováhy. Nejnáročnější částí kurzu byly testy fyzické zdatnosti, ve kterých si někteří účastníci vedli lépe, jiní hůře. V programu nechyběla prohlídka tréninkových drah a návštěva centra Newmarketu, kde se nachází The National Horseracing Museum. Poslední den si všichni účastníci vyzkoušeli u vybraných trenérů anglický trénink na vlastí kůži.
  Kurz, na jehož zabezpečení se podílelo také občanské sdružení Hippospol Velká Chuchle a JCČR byl pro naše žákyně přínosem po odborné i jazykové stránce. Zkušenosti zde získané ve svém oboru jistě využijí.

  Fotogalerie

  Na běžkách ve skiparku
  Žáci naší školy se učí také běhat na běžkách v rámci tělesné výchovy. Při zahájení provozu skiparku v Praze ve Velké Chuchli dne 21. 1. 2013 žákyně 1. ročníku oboru Jezdec a chovatel koní prožívali kontakt se sněhem na úzkých prkýnkách opravdu vesele. Článek a fotogalerie v Pražském deníku.
  Starší obsah stránky je umístěn v části archiv.


  na hlavní stránku

   

  NAVRCHOLU.cz